Začínáme přítomnností

AUSTRIALPIN se změnil v zavedenou společnost, která může být hrdá na svůj původ a na pokrok, kterého firma dosáhla za posledních 21 let působení na trhu. Firma sídlí v rakouském městě Fulpmes, které se nachází v údolí Stubai mezi místními horami Serles a Elfer a horským řetězcem Kalkkoege. Naší specialitou jsou inovativní výrobky pro lidi, kteří jsou závislí na nejvyšších standardech kvality a bezpečnosti.

Výrobní zařízení AustriAlpin ve Fulpmes

Společnost AUSTRIALPIN a její výrobní závody ve Fulpmes v současné době zaměstnávají přibližně 80 zaměstnanců, kteří do společnosti přinášejí cenné zkušenosti a nadšení. Zaměřujeme se na důležitý vývoj produktů, od myšlenky až po realizaci a věnujeme dostatek času na to, abychom dokázali vytvářet inovativní produkty nejvyšší kvality. Spoléháme na zdravý růst a soustředíme se na naší hlavní dovednost: zpracování kovů. Toto řemeslo je pevně zakotveno v Tyrolsku a máme v plánu ho udržet. Naše produkty vyrábíme s nejvyššími průmyslovými standardy, zajišťujeme pracovní místa v naší lokalitě vyhýbáme se dlouhým dodacím lhůtám, podporujeme udržitelnost a jsme příznivci přísných rakouských environmentálních norem. Pro naše výrobky garantujeme: Made in Tirol/Rakousko.

Vraťme se v čase a nahlédněme zpět do místní tradice: Tirolské hory jsou drsným místem s dlouhými zimami, kde bylo velmi těžké se živit a je to jeden z důvodů, proč se tato oblast stala známou pro zpracování kovů. První kovárna ve Fulpmes byla oficiálně zaznamenána ve 14. století. Od 17. století vznikla pověst vynikajících kovových výrobků, které se brzy začaly vyvážet do jiných zemí. V roce 1897 byla založena škola pro zpracování kovů a železa ve Fulpmes a dodnes se tato řemesla ve Stubai vyučují.

Z této tradice byla v roce 1996 založena firma AUSTRIALPIN sloučením několika rodinných řemeslných podniků. Jejich hlavním cílem bylo vytvořit společnost, která je nezávislá na vnějším vlivu a může zaručit nejvyšší standardy kvality. Přibližně 98 % výrobků společnosti AUSTRIALPIN se stále vyrábí v našich výrobních závodech ve Fulpmes.

Katrin Mark-Winkler, CEO

Jsme hrdí na naše výrobní místo v Tyrolsku a na naši historii, ale neohlížíme se zpět. Chceme značku dále rozvíjet inovacemi a nápady. Náš úspěch je pro nás důkazem, že můžeme růst i v případě, že naše produkce zůstane lokálního charakteru. To nám dodává nejen sebevědomí, ale i flexibilitu a můžeme tak zajistit naši společenskou odpovědnost. Tyto hodnoty a naše vysoké standardy kvality jsou důvodem, proč jsme byli schopni vybudovat naši značku na mezinárodním outdoorovém trhu.